KADRA

Dyrektor przedszkola
Beata Kodabska

W  PRZEDSZKOLU, NA STANOWISKU NAUCZYCIEL, PRACUJĘ ŁĄCZNIE 22 LATA.
W RÓŻNYCH GRUPACH WIEKOWYCH, WE WSZYSTKICH BUDYNKACH, W KTÓRYCH PRZEDSZKOLE SIĘ MIEŚCIŁO, AŻ DO MIEJSCA OBECNEGO.
OD 01.09.2011 ROKU, POWIERZONO MI STANOWISKO  DYREKTORA NINIEJSZEGO PRZEDSZKOLA.
W ROKU 1998 UKOŃCZYŁAM STUDIA WYŻSZE MAGISTERSKIE, NA UNIWERSYTECIE  IM. A. MICKIEWICZA W POZNANIU, NA KIERUNKU PEDAGOGIKA, W ZAKRESIE RESOCJALIZACJI.
W 2003 UKOŃCZYŁAM KURS KWALIFIKACYJNY Z ZAKRESU WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO, W TOWARZYSTWIE OŚWIATOWYM ARKA W POZNANIU.
W 2005 ROKU ZDOBYŁAM KWALIFIKACJE Z ZAKRESU ORGANIZACJI I ZARZĄDZANIA OŚWIATĄ, W OŚRODKU DOSKONALENIA NAUCZYCIELI  W POZNANIU .
POZOSTAŁE WAŻNIEJSZE KURSY, JAKIE UKOŃCZYŁAM, TO:
•    POZYSKIWANIE FUNDUSZY UNIJNYCH W DMS CONSULTING W ZABRZU  (2008)
•  MEDIATOR SĄDOWY W  STUDIUM PRAWA EUROPEJSKIEGO W WARSZAWIE (2010)
•    „NOWE ZASADY NADZORU PEDAGOGICZNEGO” – SZKOLENIE (2010)
•    „BUDOWANIE KONCEPCJI PRACY PRZEDSZKOLA” – SZKOLENIE (2010)
•    „SYSTEM POMOCY PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ” – SZKOLENIE (2011)
• KURS NA STANOWISKO DYREKTORA PRZEDSZKOLA W CENTRUM SZKOLENIOWYM A-Z W LEGIONOWIE (2011)
ZGODNIE Z POWIEDZENIEM, ŻE CZŁOWIEK UCZY SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE, SPIESZĘ DODAĆ, ŻE NIE ZAMIERZAM POPRZESTAĆ NA ZDOBYTYCH KWALIFIKACJACH I UMIEJĘTNOŚCIACH, LECZ PRAGNĘ SYSTEMATYCZNIE POSZERZAĆ SWOJE UPRAWNIENIA I WIEDZĘ.

Nauczyciele:

mgr Karolina Samulczyk
Nauczyciel mianowany, ukończyła studia wyższe magisterskie na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku pedagogika , oraz studia podyplomowe z zakresu wychowania przedszkolnego. Bardzo lubi pracę z dziećmi, a każdy „mały uśmiech” daje jej wiele satysfakcji i zadowolenia

mgr Joanna Grochowska
Nauczyciel mianowany, ukończyła studia licencjackie na kierunku pedagogika, specjalność wychowanie przedszkolne i nauczanie początkowe oraz studia magisterskie na kierunku diagnostyka i terapia pedagogiczna. Praca z dziećmi sprawia jej wiele satysfakcji, ulubionym zajęciem są wszelkiego rodzaju pracę plastyczne.

mgr Jolanta Ratajczak
Nauczyciel mianowany, ukończyła studia na kierunku: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Bardzo lubi pracę z dziećmi daje jej ona wiele satysfakcji, najwięcej radości sprawia jej uśmiech dziecka.

Monika Lewandowicz
Nauczyciel mianowany, ukończyła studia na kierunku: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. W swojej pracy wykorzystuje metody pedagogiki zabawy oraz metodę Dobrego Startu M. Bogdanowicz. Lubi pracę z dziećmi ,w ich oczach dostrzega radość i zadowolenie.

mgr Beata Jędrzejczak
Nauczyciel mianowany. Uzyskała tytuł naukowy Magistra na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku Pedagogika, specjalność Edukacja Elementarna i Terapia Pedagogiczna. Bardzo lubi tańczyć i śpiewać. Uwielbia prowadzić z dziećmi zajęcia ruchowe. Poszukuje nowych sposobów, aby rozwijać tę zdolność u dzieci. Praca z dziećmi sprawia jej ogromną satysfakcję.

mgr Sylwia Łagiewka
Czas wolny spędzam aktywnie z rodziną. Miłośniczka kóz, bowiterapii i koziego sera, który sama wyrabiam. Połączenie ulubionych aktywności pływanie i taniec, oraz wypoczynek na łonie natury wśród moich rogatych zwierząt to dla mnie najlepsza forma odpoczynku.
W pracy z dziećmi wykorzystuję ćwiczenia i zabawy z zakresu stymulacji sensorycznej. Uważam, że bardzo ważne jest indywidualne podejście do każdego dziecka, a każdy dzień spędzony w przedszkolu powinien być przyjemnością mierzoną skalą uśmiechu.  W swoim warsztacie pedagogicznym kieruję się twierdzeniem, że sukces w pracy z dzieckiem jest wynikiem sukcesu współpracy z rodzicem.

Karolina Gutraj
Na Wyższej Szkole Techniczno – Humanistycznej Kadry dla Europy w Poznaniu ukończyłam studia na kierunku Pedagogika, o specjalności Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe. Zdecydowałam się na te studia ponieważ praca z dziećmi daje mi dużo radości.
Największą satysfakcja dla mnie w tej pracy jest uśmiech dziecka, tak jak kiedyś powiedział wielki pedagog Janusz Korczak „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Codziennie zdobywam nowe doświadczenia. Uważam, że każde dziecko jest wyjątkowe i staram się do każdego podchodzić indywidulanie. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze. Uwielbiam przyrodę i staram się dużo czasu spędzać na świeżym powietrzu.

mgr Kamila Bączkowska
Nauczyciel kontraktowy. Swój warsztat pracy nauczyciela opiera na wykształceniu zdobytym na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, na kierunku Pedagogika, o specjalności Edukacja Elementarna i Terapia Pedagogiczna, uzyskując tytuł naukowy Magistra. W swojej pracy z dziećmi kieruję się zasadą, że poszerzanie wiedzy i horyzontów u dzieci jest najważniejsze. Uważa, że edukacja przedszkolna ma bardzo duży wpływ na rozwój dziecka.
Prywatnie uwielbia czytać książki, a także rodzinne spacery wraz z psem.

mgr Agata Szewczak
Ukończone uczelnie:
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Licencjat: Pedagogika, edukacja elementarna i wychowanie fizyczne
Magisterium: Pedagogika, Zarządzanie Oświatą
Kwalifikacje dodatkowe:
Certyfikat językowy – język angielski (poziom B2)
Instruktor Fitness
Instruktor Nauki i doskonalenia pływania
Nauczyciel gimnastyki korekcyjnej
Hobby:
-taniec
-śpiew
Od 4 roku życia uczęszczałam do zespołu taneczno-wokalnego z którym zdobywałam dużą ilość nagród na międzynarodowych festiwalach w kategoriach: śpiew i taniec.

Maria Roszak
Ukończyłam Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Pedagogika, o specjalności Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe. Praca i spędzanie czasu z dziećmi zawsze dawało mi dużo radości oraz satysfakcji. Każdy dziecięcy uśmiech jest moją największą codzienną motywacją. Uwielbiam spędzać czas na łonie natury czytać książki i aktywnie spędzać czas. Moją pasją są piesze wędrówki po górach oraz balet.